Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione/ You can't copy these photos without my agreement.

O mnie

 
Mała Gosia, rodowita Tarnowianka,  Krakowianka od czasu do czasu ;) Z rożnych robótek ręcznych, których sporo próbowałam nic tak nie zawładnęło moim sercem, umysłem i dłońmi jak szydełkowanie... I tak już od ponad 10 lat trwa ta moja wielka miłość, którą w szczególności wyrażam w sukienkach i torebkach. Z innych umiejętności mogę się pochwalić znajomością haftu ( również krzyżykowego ), podstawami szycia ( bardzo ułomnego, nie ma co się oszukiwać ;), tworzenia 'czegoś z niczego', czyli np. pasków z gumy, które również uwielbiam tworzyć :D Po za tym coś tam wiem o makramie i tkactwie. Różne sztuki plastyczne tez nie są mi obce. No i uwielbiam gotować !
Prowadzę bloga szydełkowo-szafiarskiego Hand Made Fashion by MG . Połączenie nietypowe, ale uznałam, że skoro i tak szydełkuje tylko ciuszki i akcesoria kobiece to przy okazji mogę pokazać innym ile w tym wszystkim jest tak naprawdę mody ;) Zbiór moich prac można m.in. znaleźć na Flickr.
Więcej o mojej pasji można przeczytać tu i tu.Ponadto w 21012 roku miałam przyjemność zostać laureatką konkursu "Dobrowianki" pt. "Dobrze zrobić coś swojego", w ramach którego została wydana książka, w której znajduje się moje opowiadanie o szydełkowaniu - mojej pasji.
Co do mody, to nie jestem zwolenniczką ślepego jej naśladowania. Wolę indywidualizm, ale taki prawdziwy polegający na przedstawieniu swojej osoby za pomocą ubrań (i nie tylko) w odmienny sposób ( może nawet ekscentryczny) niż większość społeczna, a nie bycie tylko modnie i poprawnie ubraną osobą jakich wiele na naszych ulicach. W moim przypadku jest to pierwiastek szydełkowy w mojej garderobie i zamiłowanie do ubrań oraz dodatków w kobiecym, trochę retro klimacie.
Ze względu na niski wzrost (152 cm) oraz równie niewielka stopę rozmiar 34/35 moje poszukiwania i zakupy odzieżowe mają miejsce w najróżniejszych miejscach, choć zdecydowanie najbardziej lubię SH (zwane również lumpeksami) prawdziwe kopalnie ciekawych rzeczy :) Również dla tego lubię dziergać dla siebie bo mam pewność, że dana rzecz jest taka jaką chce ( ma talie tam, gdzie ja mam swoją oraz nie muszę bawić się w skracanie i zwężanie etc.)
Po za tym jestem z zawodu bibliotekarką, czy raczej jak powinnam napisać pracownikiem informacji, bo nowoczesne bibliotekarstwo łączy miłość do książek z technologiami informacji. Informacja bowiem w dzisiejszym społeczeństwie jest najważniejsza, a znajdywanie informacji to moja 4 w kolejności rzecz którą uwielbiam (1.szydełkowanie, 2. czytanie, 3. gotowanie ). Po za tym lubię dobre kino i muzykę przy której można potańczyć i zaszaleć ;)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...