Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione/ You can't copy these photos without my agreement.

czwartek, 12 grudnia 2013

Ciepłe dzianinowe dodatki na zimę - porady m.in. o ocieplaniu dzianiny.

Dziś będzie ciut o dzianinie z której powstają dodatki zimowe w postaci czapek, szalików, kominów i rękawiczek. Zarówno tych kupnych jak i robionych przez nas same.Wszystko za sprawą pewnej dyskusji na blogu u mojej siostry, na temat tego czy czapka, która zrobiła jest ciepła. Patrząc na to co oferują nam popularne sieciówki np. H&M, Zarę, Mango to większość ich produktów jest zrobiona z akrylu lub ma minimalną domieszkę wełny, czy angory, a na dodatek jest to często cienka dzianina, która może się sprawdzić wczesną zimą, a nie wtedy gdy dopadną nas mrozy i zawieje śnieżne. Zdarzają się też dodatki z udziałem bawełny, czy wiskozy, które są ok., ale bardziej na jesień, wiosnę. Patrząc też na ceny spokojnie za np. 69 zł, które kosztuje jedna z czapek w Mango można sobie wydziergać komplet czapka+szalik nawet osoba początkująca używając jedynie słupków, a nie bardziej ozdobnych wzorów szydełkowych ;) Taniej i lepiej bo kupując włóczkę możemy zadbać o jej skład i przede wszystkim wybrać jej kolor i fakturę zgodną z naszym gustem :)
Gdy kupujemy włóczki na takie akcesoria wybierajmy te o składzie zawierającym m.in. 60 % wełny/angory/moheru/kaszmiru/alpaki. Mały dodatek sztucznego włókna lub bawełny sprawi, że te ciepłe włókna będą się dłużej dobrze się sprawować, mniej mechacić etc. Przyjrzyjmy się tez czy włóczka jest dobrze skręcona, ponieważ z taka włóczka ma wyższa jakość, a wzór który wybierzemy będzie ładnie na niej wyglądał no i powinna lepiej znosić ewentualne prucie ;) Co do grubości włóczki to należy wybierać włóczki średnio grube i bardzo grube tj. na grubość od szydełka 3,5 mm np. do 6 mm. Wzór raczej gęsty nie ażurowy by nam nie wiało przez te "dziurki", ale jeśli chcemy jednak ażury to jest parę rozwiązań, które sprawią, że taka czapka, czy rękawiczki będą ciepłe:
1. Podszycie gotowego wyrobu zakupionym w sklepie z tkaninami polarem lub np. dzianina wełniana w jaśniejszym lub ciemniejszym kolorze by podkreślić ażurowy wzór naszej dzianiny.W taki sposób naturalnie można też ocieplić akcesoria zakupione w sieciówkach.
2. Kupić w SH jakąś pasująca prosta czapkę dzianinowa i użyć ją jako bazy do której wyszydełkujemy zewnętrzna ozdobną warstwę.
3. I ostatni sposób chyba najbardziej pracochłonny to wykonanie szydełkowej podszewki używając gęstego wzoru np. z samych słupków. Tak ten problem rozwiązała np. moja koleżanka z Kasiulkowych prac szydełkowych.
Myślę, że to tyle w tym temacie :) Co do dzisiejszych zestawów to pierwszy to taki bardziej wyjściowy zestaw, w sam raz na różne przedświąteczne akcje biblioteczne ;) A drugi to taki zestaw jeszcze z okresu jesieni bo obecnie przerzuciłam się już na płaszcze zimowe.

 Koszula: SH
Spódnica: szydełko by MG
Rajstopy: ?
Buty: Deichmann
Naszyjnik: SH

Płaszcz: Mohito
Czapka, mitenki: szydełko by MG
Szalik: SH
Rajstopy: Marconi
Buty: CCC

8 komentarzy:

  1. Spódnica bardzo mi się podoba. I podane sposoby na ocieplanie czapek też:) Ale przyjrzyjmy, nie "przyglądnijmy"!:P

    OdpowiedzUsuń
  2. WSPANIAŁE KOLORY ZIMY!!




    pozdrawiam serdecznie:*
    Ola

    OdpowiedzUsuń
  3. spódnica jest rewelacyjna, pozdrawiam
    Ella

    OdpowiedzUsuń
  4. Dziękuję za informacje, bardzo podoba mi się ta czapka na drugim zdjęciu:)

    OdpowiedzUsuń
  5. Gdy kupuję sweter to ciągle sprawdzam na bocznej, wewnętrznej metce z czego jest zrobiony. Gdy są same sztuczności.. nie biorę. Chyba, że jest tak piękny, że ni mogę bez niego żyć ;)
    Świetnie wyglądasz, bardzo mi się podoba :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jak ma sztuczności to ewentualnie gdy jest cieplej to da radę :) Dziękuję

      Usuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...